מה מעכב בעלי עסקים להצליח בשיווק

בעלי עסקים מתמודדים עם מספר רב של אתגרים בכל הנוגע לשיווק. בעוד ששיווק חיוני לצמיחתו והצלחתו של כל עסק, המורכבות של השיווק למי שלא צמח מתוך התחום, יכול להפוך אותו למאתגר עבור בעלי עסקים. במאמר זה, אדון באתגרי השיווק שעימם מתמודדים בעלי עסקים ותקבלו גם כמה טיפים להתמודד עם האתגרים האלה בהצלחה.

מומחיות בתחום המקצועי שלהם אבל לא בשיווק

מומחיות בשיווקההבנה ששיווק הוא "מחלקה" קריטית להצלחת העסק גורמת תסכול ללא מעט בעלי עסקים. לא מספיק להיות בעלי מקצוע מעולים באימון, בעיצוב וכו'. כדי להניע את גלגלי העסק ולהגדיל את הביקוש נדרשים כישורים ונסיון בשיווק.

כשהפרמטר הזה חסר קשה לפתח אסטרטגיית שיווק ולבצע תכנית שיווק, שיובילו להצלחה בשיווק העסק. בלי תכנית שיווק מאוד קשה להשיג את היעדים העסקיים, העבודה בעסק לא מתוכננת ויתכן שבעלי עסקים ישקיעו משאבים במקומות שלא יובילו לתוצאות הרצויות.

כיצד מפתחים מיומנות וכישורים בשיווק

כדי לפתח מיומנות וכישורים בשיווק בעלי עסקים יכולים לנקוט בכמה צעדים:

  • השקעה בהדרכה שיווקית ובלימוד, כגון בקורסים או ספרים אונליין, שיכולים לעזור לבעלי עסקים ללמוד את יסודות השיווק.
  • השתתפות בכנסים או סדנאות כדי ללמוד על מגמות השיווק האחרונות ושיטות העבודה המומלצות.
  • תוך כדי ההדרכה והלימוד כדאי מאוד להתנסות בשיווק העסק. לא לפחד לטעות! שיווק אמנם נשען על עקרונות בסיסיים אבל הוא יכול להשתנות מעסק לעסק ומקהל יעד אחד או אחר. בעלי עסקים קטנים יכולים גם ללמוד מהניסיון שלהם.
    על ידי התנסות באסטרטגיות ופעולות שיווק שונות, הם יכולים לקבל הבנה טובה יותר של מה עובד ומה לא.
  • התמדה – להיות כל הזמן בתודעה של הלקוחות עד שהם יבשילו להיות לקוחות קונים.
  • בעלי עסקים יכולים לעבוד עם יועצי שיווק מקצועיים ומנוסים. על ידי שיתוף פעולה כזה, בעלי עסקים יכולים לקבל תובנות חשובות לגבי שיווק העסק וגם לקצר את הדרך להצלחה בשיווק.
    לתיאום שיחת ייעוץ חייגו 054-3317971 או השאירו פרטים בטופס צור קשר

תקציב מוגבל

לבעלי עסקים קטנים יש לרוב תקציבים מוגבלים לשיווק. אין להם תקציבי ענק לקמפיינים ממומנים שיכולים להגדיל את המודעות למותג במהירות יחסית, מה שעלול להקשות על התחרות עם עסקים גדולים יותר שיש להם יותר משאבים.

יחד עם זאת, ישנן אסטרטגיות שיווק רבות בעלות נמוכה שבהן יכולים בעלי עסקים להשתמש, כגון שיווק ברשתות חברתית ושיווק באמצעות דיוור אלקטרוני (ניוזלטר). אסטרטגיות אלו יכולות להיות יעילות כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים וביצירת קשר איתם מבלי לקרוע את הכיס.

תקציב שיווק נמוך

מגבלת הזמן

בעלי עסקים אחראים לרוב לניהול כל מחלקות העסק שלהם – גביה, מכירות, שירות לקוחות הנהלת חשבונות ושיווק, אשר כולם דורשים זמן ומאמץ. הטיפול בכל היבטי העסק יכול להיות מבלבל והרבה פעמים בעלי עסקים ממוקדים בתפעול השוטף של העסק ולא עושים תכנון. כך נושא השיווק נדחק.

כדי להתגבר על אתגר זה, בעלי עסקים יכולים לתעדף את מאמצי השיווק שלהם בעזרת בניית תכנית שיווק שתתווה להם את הדרך ותמקד אותם לפעולות שיווק מכוונות בהתאם ליעדים.

דרך נוספת, היא להאציל משימות לעובדים אם יש בעסק או לקחת שירות של יועצי שיווק פרילנסרים לפי הצורך.

לסיכום, בעלי עסקים קטנים מתמודדים עם מגוון אתגרים אישיים בכל הנוגע לשיווק המוצרים או השירותים שלהם. עם זאת, על ידי השקעת זמן ומשאבים בלימוד מיומנויות חדשות, שימוש באסטרטגיות שיווק בעלות נמוכה, תעדוף מאמצי שיווק וקבלת עזרה בשיווק מיועצי שיווק מקצועיים, בעלי עסקים יכולים להתגבר על אתגרים אלו ולהצליח בשיווק.